LONDON SALES GUIDE

3:48 PM

To begin with I have to say one thing- London is the place to go for Sales shopping. However I didnt manage to go there this year. For those who are planning to go there or shop in their home countries I prepared a little guide.
Here are  few tips how not to lose your head during Sales:

1. Allow plenty of time for shopping. The worst shopping experience is when you hurry.

2. Don't rush. After two weeks sales are going down drastically and you can get yourself a real bargain.

3. If you are afraid that your size will sell out then get your items and keep your receipt. You can return it in most shops within 30 days.Many times I managed to find the same thing a lot cheaper and I returned my original purchase. However, check the return policy on sales items before you buy( River Island gives you only 3 days for return , which is quite a suprise)

4.Remeber up to 70 % off is quite tricky. Most items are reduced by only 20% / 30 % at the begining of the sales period so watch out !

5. Always invest in classics ! They will last for ages.

6.Be wise, don't buy what's trendy but  think of your personal style and shape.

Happy Shopping :)


Zaczne od tego - na wyprzedaże tylko do Londynu!!! Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Mi też nie udało się w tym roku więc pocieszam się polowaniem w polskich centrach handlowych i przyznam szczerze jest to wyzwanie a zarazem nowe dla mnie doświadczenie. Wnisoki jakie wyciągnełam to, że Polscy sprzedawcy muszą zmienić swoje strategie aby przekonać mnie do zakupów.

Zazwyczaj ( czyt. kiedy mieszkałam w Londynie) wyprzedaże to najtrudniejszy dla mnie czas w ciagu roku. To codzienna walka z pokusami i cieżko sie od tego uchronić jak czytasz o tym na wszystkich portalach i to nie tylko tych modowych, w lokalnej gazecie czy też na billboardach jadąc grzecznie do pracy. Co robić ? Jak nie stracić zdrowego rozsądku?

Mam kilka rad :

1. Na wyprzedaż wybierz się jak masz dużo czasu . Najgorsze są zakupy w pośpiechu
.
2. Zazwyczaj przez pierwsze dwa tygodnie rabaty są bardzo małe. Dopiero po jakimś czasie sprzedawcy obniżają mocno ceny - to idelany czas na zakupy.

3. Jeżeli obawiasz się, że pod dwóch tygodniach nie będzie Twojego rozmiaru, kup i zachowaj rachunek. Towar możesz oddać np. w Zarze do 30 dni .Wiele razy udało mi sie upolować to samo o wiele taniej i oddałam wczesniej zakupioną ( oczywiscie nie noszoną) rzecz. Jednak kupując upewnij się jaki czas masz na zwrot towaru. Wiele marek zmienia regulamin zwrotu rzeczy przecenionych ( River Island daje zaledwie 3 dni na zwrot lub wymiane co mnie bardzo zdziwiło)

4. Pamiętaj do - 70% to bardzo mylne. Zazwyczaj rabat to 20%/30 % a tylko niektóre towary rzeczywiście są tak bardzo przecenione

5. Kupuj rzeczy ponadczasowe , klasyki to dobra inwestycja.

6. Nie sugeruj się trendami tylko tym co pasuje do Twojego stylu i sylwetki. Tu najwieksza przecena może okazać sie największą pomyłką.

MIŁEGO POLOWANIA


You Might Also Like

0 comments

Thank you for visiting my blog. Your comments are appreciated.

Subscribe